Metoda podlodowa

wędkarstwo

Jako metodę podlodową w dziedzinie wędkarstwa rozumie się zarówno sposób na sport, jak i hobby zarazem. Jest to specyficzna metoda opierająca się na łowieniu ryb spod lodu. Wyzwala to dużo większe emocje i adrenalinę niż tradycyjne łowienie przy brzegu, z kutra, łódki czy z plaży. Dzieje się to na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Jeżeli chodzi o to, na jakich w ogóle zasadach tego typu metoda łowienia ryb może przebiegać aby zachowane zostały wobec wędkujących  wszelkie konieczne metody bezpieczeństwa, istotne jest zapoznanie się z przepisami zawartymi w Regulaminie stworzonym przez Polski Związek Wędkarski. I tak nie jest zalecane nieprzygotowanie się kompleksowo, nawet przez wprawionego wędkarza. Na wszelki wypadek niezbędne jest posiadanie linki asekuracyjnej, jaka ma mieć długość jakieś dziesięć metrów.

Ponadto takie łowienie spod lodu jest techniką typowo dla pojedynczej osoby. Nawet jak wybieramy się na tego rodzaju przygodę w większej grupie, to i tak zwróćmy uwagę na to, ażeby zachować między wędkującymi stosowne dystanse i nie być na lodzie w kupie, a wręcz przeciwnie łowić metodą
 podlodową samodzielnie, indywidualnie. Nie jest też polecane wchodzenie pod warstwę lodu cieńszą niż dziesięć centymetrów.