To, jak będzie przebiegał nasz połów w dużym stopniu uzależnione jest od metod łowienia ale także w dużej mierze wynika konkretnie z danego łowiska, na jakie się wybieramy, aby coś złowić. I tak ryby drapieżne występują patiami w jeziorach. Najlepiej udać się w te ich części, gdzie jest sporo zarośniętych roślin podwodnych. Dobrze, aby były to rośliny mocno wzrastające. Przydadzą się też tereny z górkami i wzniesieniami, tam też ryby drapieżne, duże rozmiarowo takie jak sum czy szczupak lubią przesiadywać. Co więcej często są one umiejscowione także w dużych ilościach w dopływach jeziora oraz znajdują się bezpośrednio przy biegach. Kolejna kwestia to poszukiwania nieco na głębszych odcinkach. Wtedy mówi się o krawędzi strefy przybrzeżnej, gdzie ryby drapieżniki często można spotkać w sporych ilościach.

Nierzadko jednakże okoni spotyka się na nieco płytkich terenach, niedaleko roślinności jeziornej. Z kolei gdy mowa o sumach czy sandaczach, to przeważnie są one osadzone na dołkach, bezpośrednio na dnie wielkich jezior. Jeszcze inna kwestia to to, kiedy pasza dla koni decydujemy się na połów. Niby ryby te zamieszkują w wyżej wymienionych miejscach non stop, przez cały rok zatem dopuszczalne jest wędkowanie, ale akurat w przypadku ryb drapieżnych zaleca się zwłaszcza postawienie na sezon jesienny, wtedy w tych okolicach, o jakich wyżej wspomnieliśmy jest ich zdecydowanie najwięcej.

Łowisk sandaczy musimy szukać także na podwodnych górkach oraz na przybrzeżnych stokach. Jeszcze inny typ ryb, jakie z kolei występują w innych miejsca to tak zwana grupa ryb spokojnego żeru. Nie są to ryby drapieżne, a także ich rozmiary są przez to znacząco mniejsze. Przeważnie łowiska najlepsze to takie, które znajdują się w strefie przybrzeżnej. Tam można mówić o płotkach, wzdręgach czy leszczach. Na głębszych partiach występują płocie z kolei notariusz gdańsk wrzeszcz na stokach przybrzeżnych i jeszcze głębiej lubią przesiadywać leszcze.
W rejonie trzcin i traw na jeziorach znajdują się karasie i duże ilości linów. Można także je zauważyć wśród roślin podwodnych, lubią się w nich zaszywać. Z kolei karpie dobrze czują się na zarośniętych terenach płytkich. Na płyciznach jest ich najmniej.

pozycjonowanie stron
Categories: ABC Wędkowanie