Spinning

wędkarstwo

Jedną z metod charakterystycznego połowu ryb stosowanego często wśród wędkarzy okazuje się tak zwany spinning. Na czym ta technika wędkarska polega? Otóż jest to metoda opierająca się w wielkim skrócie ujmując na zarzucaniu oraz zwijaniu nieprawdziwej przynęty. Owa zanęta znajduje się z kolei na samym koniuszku żyłki bądź na końcu plecionki. Jeżeli chodzi o wędki spinningowe, to są one bez wygórowanego obciążenia wyrzutu. Cechuje je także niewielka długość, raczej są krótkie. Spinning to świetnie sprawdzająca się technika na łowienie drapieżnych ryb, większych rozmiarowo takich jak sum, sandacz, okoń czy szczupak. Ogólnie wydziela się kilka charakterystycznych do tej metody połowu elementów przynęty takich jak wahadłówka. Jest to przynęta zrobiona z blachy, odpowiednio wytłoczonej oraz wyprofilowanej we właściwy sposób.

Ma ona charakterystycznie doczepioną kotwiczkę. Wobler  to przynęta, która określa niewielką sztuczną rybkę. Przeważnie zrobiona jest z drewna. Cechuje ją to, że może być pływającą lub tonącą przynętą. Co więcej wyszczególnia się też ripper czyli kopyto. To przynęta zrobiona z gumy, która przypomina niewielką rybkę – zarówno swym kształtem, jak też deisngem i kolorystyką. Jeszcze czymś innym okazuje się być twister – gumowa przynęta, jaka jest bardzo zbliżona do wyżej wyszczególnionego rippera. Jest charakterystyczna z tego względu, iż ma zawinięty ogon. Co więcej, nieco przypomina nie tyle rynkę niewielkich rozmiarów jak ripper, co bardziej większego robaka. Obrotówka z kolei opiera się na korpusie w specyficzny sposób wyprofilowanym z luźnymi skrzydełkami, które w
 trakcie zawijania się obracają w charakterystyczny sposób, Jeżeli mowa o technice spinningowej, to przede wszystkim istotne jest tu w jaki sposób prowadzona jest zanęta oraz jaki jest jej konkretny rodzaj.